Suni çim çit paneller, suni bahçe çimleri, suni çim paneller, suni spor sahası çimiÜcretsiz Fiyat Teklifi Al

Menü

En İyi Çim Çit Maliyetleri

01 Eylül 2022

Çim çit, genellikle spor alanları veya sınır güvenliği için duvarları veya bahçeleri kaplamak için kullanılan bir üründür. Çim çit kullanım alanları oldukça geniş olmakla birlikte ürün daha çok dekoratif amaçlı tercih edilmektedir. Çim çit panellerin kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir: tenis kortları, futbol sahaları, voleybol sahaları, bahçe, özel alanlar, yüzme havuzları vb. Başka bir deyişle, istediğiniz herhangi bir alana sentetik çim duvar kaplama uygulamak mümkündür.

 

Çim Çit Nasıl Üretilir?

Suni çim çit üretimi kolay bir işlem olarak görülmemelidir. Çünkü üretimde belli kriterler göz önüne alınır ve bu kriterlere kesinlikle uyulması gerekir. Temel olarak panel çit olan çim çitler, suni çim ile son şeklini almaktadır.

Önce paneller üretilir, ardından bu panellerin üzerine çim serilir ve son olarak da montaj işlemine geçilir. Bu süreç bittiğinde üretim tamamlanmış olur. 3 adım gibi görünen bu üretim sürecinde dayanıklılık, görünüm, hassasiyet ve şok emili de dâhil olmak üzere her şey en ince ayrıntısına kadar hesaplanır. Uzman bir firma tercih ettiğiniz takdirde bu adımlar en iyi şekilde tamamlanır.

çim çit

 

 

Çim Çitler Suni Çimden Mi Yapılır?

Çim çitler suni çimden mi yapılır? Bu oldukça sık sorulan bir sorudur. Cevabımız elbette evet! Ancak özel bir üretim varsa doğal çimin de kullanılabileceği göz ardı edilmemelidir. Direkt doğal çim görünümüne sahip olan ve gözle ayırt edilemeyen suni çim kullanımı daha az iş yükü, daha düşük maliyet ve uzun yıllar dayanıklılık sağlayacaktır. Bu durumu göz önüne almak oldukça önemlidir.

Çim çitler için doğal çim çit rulosu kullanıldığını varsayarsak, bu çimlerin 2-3 yıl içinde öleceğini ve bu nedenle yeniden uygulama yapılması gerekeceğini söyleyebiliriz. Öyle bir durum ki, çitlerin üzerine yerleştirilecek ve sabitlenecek toprağın da çim uzaması için uygun tüm koşullara sahip olması gerekir. Tüm bunlar göz önüne alındığında çim çitlerde doğal çim kullanmak maliyetli bir iş olacaktır. Bu nedenle önde gelen firmalar müşterilerine suni çim kullanmalarını önermektedir.

 

Bahçe Çitinin Maliyeti Nedir?

 çim çit maliyetleri

Her sektörde olduğu gibi çim çit sektöründe de uygun fiyatlı ürünler sunulabilmektedir. Ancak bu ürünlerin kısa sürede rengini kaybettiği, güneş ışığı karşısında zarar gördüğü ve soğuk iklimlerde donduğu gözlemlenmektedir.

Çim çit maliyetleri en temelde iki bileşenden dolayı değişiklik gösterir: çim ve alüminyum tel. Bu ürünler, diğerleri gibi, çeşitli niteliklere ve fiyatlandırma unsurlarına sahiptir.

Çitte kullanılan alüminyum telin kalitesi çim çit fiyatında en belirleyici faktörlerden biridir. Kalın bir tel, yüksek kalite anlamına gelmez. Telin esnek ve yoğun olması kaliteli olduğunu gösterir. Tel, esnek ve yoğun yapısı sayesinde dirence karşı daha dayanıklıdır. Bununla birlikte uygulamalarda paslanmaz alüminyum tel tercih edilmesi önerilir.

Çim çit fiyatlarına etki eden bir diğer faktör de sipariş miktarıdır. Sipariş miktarı arttıkça çim çit fiyatları düşmektedir.

Sizler için hazırladığımız örnek fiyat tablosundan detaylara ulaşabilirsiniz. Ancak daha net bir fiyat bilgisi edinmek için uzman kadromuzla iletişime geçmenizi öneririz. Bu sayede ürünler ve m2 fiyatları hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Çim Çit Maliyetleri & Fiyatları

0 – 100 m2

$13 – $15

51 – 200 m2

$11 – $13

201 – 1.000 m2

$10 – $11

1001 – 3.000 m2

$9 – $10

3.0001- 12.000 m2

Ücretsiz Fiyat Teklifi Alınız.

12.000 m2 ve üstü m2

Ücretsiz Fiyat Teklifi Alınız.

 

Wallgrass ve En İyi Çim Çitler

Wallgrass ailesi olarak kurulduğumuz günden bu yana sizlere birçok model ve ürün sunmaktayız. Sizler için hazırladığımız yapay çim çitler uzun yıllar kullanılabilir, bakım gerektirmeyen ürünler olmakla beraber kolayca temizlenebilir, rahat ve modern bir yapıdadır. Eğer sizler de en iyi çim çitlerden temin edip yaşam alanlarınızı güzelleştirmek istiyorsanız uzman bir firma olan Wallgrass'tan destek alabilirsiniz. Ürünlerimizi sadece uzun yıllar kullanmakla kalmayacak, aynı zamanda da tasarruf edeceksiniz.

Çim çit, çim çit kurulumu ve çim çit fiyatları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilir veya web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Dilerseniz başvuru formunu doldurarak anında talep oluşturabilirsiniz. En kısa sürede uzmanlarımız sorularınızı yanıtlayacak ve isteklerinizi tarafımıza iletecektir.

Tecrübemiz, uzman ekibimiz ve çalışkan iş arkadaşlarımız ile sizlere en iyi ve hızlı hizmeti sunuyor, ayrıca yurt içi ve yurt dışında en iyi yapay çim çitleri sunarak uygulama sonrasında da sizlere destek veriyoruz. Bu destek sayesinde karşılaşabileceğiniz herhangi bir sorun için hızlı ve etkili bir çözüm bulabilirsiniz.


01 Eylül 2022

Sosyal Medyada Paylaş

Ücretsiz Fiyat Teklifi Al