Suni çim çit paneller, suni bahçe çimleri, suni çim paneller, suni spor sahası çimiÜcretsiz Fiyat Teklifi Al

Menü

İç Mekan Dekorasyonunda Suni Çim Duvar Nasıl Kullanılır?

18 Mayıs 2021

İç mekan dekorasyonunda suni çim duvar nasıl kullanılır sorusu son zamanlarda pek çok kişinin sorduğu ve cevap aradığı konular arasında yer almaktadır. İç mekan dekorasyonunda da dış mekan dekorasyonunda da son derece şık bir görünüme sahip olan  suni çim duvar modelleri ile tüm alanlarda oldukça şık ve etkileyici bir görünüm elde edebilmeniz mümkündür. Peki, suni çim duvar modellerini iç mekanda nerelerde kullanabiliriz? Gelin tüm detayları hep birlikte inceleyelim.

 

Suni Çim Duvar İç Mekan Kullanım Alanları

Suni çim duvarlar dış mekan kullanımında olduğu gibi iç mekan kullanımında da son derece büyük bir öneme sahiptir. Bu anlamda suni çim duvar modellerinin iç mekanda kullanımı ve kullanım alanlarını sizler için derledik.

- Teras Dekorasyonu

Teras iç mekan mı dediğinizi duyar gibiyiz. Ancak evet teraslar evimizle bir bütün olan iç mekanlardır hatta terasınızın üzerini açılıp kapanabilen bir branda ile kapatırsanız hem içi hem de dış mekan olarak kullanabilirsiniz. Dekoratif amaçlı terasınızın duvarlarını çim çitler ile kaplayabilirsiniz. Bu doğrultuda son derece şık ve etkileyici bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Teras dekorasyonunuza bir de yapay dekoratif çiçekleri ekleyerek mükemmel bir görünüm elde edebileceğinizi unutmayın.

- Balkon Dekorasyonu

Teras dekorasyonunun yanı sıra balkon dekorasyonunda da çim duvar modellerinin sık sık tercih edildiğini söyleyebiliriz. Son derece eşsiz bir görünüm elde etmek için dekoratif suni çim duvar modellerini tercih edebiliriz. Bilindiği üzere suni çim duvar modelleri birbirinden farklı çeşitleri ile dekoratif bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Balkonunuzda otururken kendinizi doğayla bir bütün halinde hissetmenize yardımcı olur. Bu yüzden dekoratif olarak balkonunuzu mükemmelleştirmenin en iyi yolu çim duvar modelleridir.

- Spor Kompleksleri

Suni çim modelleri iç mekanlarda yaygın bir kullanıma sahiptir. Bunlardan bir tanesi de spor kompleksleridir. Spor ambiyansının yaratılması ve farklı bir dekorasyon oluşturulması için spor komplekslerinde de hemen hemen her yerinde mükemmel bir şekilde dekoratif suni çim duvar modelleri tercih edilmektedir.

- Kafe ve Restoran

Kafe ve restoran gibi iç mekanlarda dekoratif olarak eşsiz bir görünüm elde etmek için suni çim duvar modelleri tercih edilmektedir. Kafe ve restoranlarda tamamen dekoratif olarak yapay çiçekler ile birlikte ve farklı aksesuarlar eşliğinde son derece etkileyici ve şık bir görünüm elde etmek mümkündür. İnsanlar sahibi olduğunuz kafe ve restoranlarda bu dekorasyon sayesinde zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaktır.

 

Dekoratif Suni Çim Duvar Kullanımı

Özellikle dış mekanlarda tercih edilen suni çim duvar modelleri ile hem şık hem de hoş bir görünüm elde etmek mümkündür. Güvenlik ve dekor amacı ile kullanılabilen dekoratif çim duvar modelleri ile siz de eşsiz bir görünüm elde edebilirsiniz.  Ayrıca kendinize doğayla iç içe hissedebileceğiniz mekanlar oluşturabilirsiniz.

Dekoratif çim duvar modellerinin en fazla kullanıldığı alan bahçelerdir. Bahçelerde hem dekoratif görünüm elde etmek hem de güvenliği sağlamak için tercih edilen bu çim duvar modellerini aynı zamanda bahçenizi ikiye ya da üçe bölmek için de kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra yaratıcı fikirlerinizi hayata geçirmek ve dekoratif bir alan elde etmek için çim duvar modellerini yoğun bir şekilde tercih etmek mümkündür.

 

Farklı Renklerde Çim Duvar Modelleri

Farklı renk ve modeldeki çim duvar modelleri ile kusursuz bir görünüm elde etmek mümkündür. Çim duvarlar yalnızca yeşil renkte sunulmamaktadır. Mavi, mor, kırmızı, lacivert, siyah, gri gibi birbirinden farklı tonlardaki renklerde çim duvar modelleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra suni çim duvar modellerinin bireyler tarafından istenildiği zaman boyanabilmesi de mümkündür. Örneğin balkon dekorasyonunuzda siyah ağırlıklı bir tarz benimsediyseniz yeşil çim duvar modelleri hoş bir görünüm oluşturmaz. Bu nedenle siyaha boyanan bir çim duvarı tercih edebilir ve balkonunuzun uyum içerisinde olmasını sağlayabilirsiniz.

Çit sınırlarının belirlenmesi sonrasında bahçenizin daha kusursuz bir şekilde tasarlanması açısından seçeceğiniz çim çit sadece görsel açıdan başarıya kapı aralamaz. Tasarımda kusursuzluğu sağlarken aynı zamanda işlevsel özellikleri sayesinde de adından söz ettiren çim çit modelleri ile eşsiz bir görünüm elde etmek mümkündür.

 

Çiçekler ile Dekoratif Görünüm

Yapay çim duvarınızın üzerine renkli ve yapay çiçek modellerinden oluşan bir dekor oluşturabilirsiniz. Bu doğrultuda çiçekler ile dekoratif bir görünüm elde etmek mümkün hale gelecektir. Balkonunuzda ya da herhangi bir dış mekanda güvenilir ve şık bir görünüm elde etmek için çiçekler ile süslediğiniz mükemmel çim duvar modellerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu duvarları arka plan olarak kullanabilir birbirinden güzel çeşitli doğal fotoğraflar çekebilirsiniz.

 

Yapay Çim Duvarın Sağladığı Avantajlar

Bazılarına göre çim gibi yapay bir ürün, her zaman yerini almak istediği doğal üründen daha düşük kaliteye sahiptir. Ancak bu kesinlikle doğru bir düşünce değildir. Doğanın bize verdiği bir ürünü 0başarı ile taklit etmek mümkün değildir. Birkaç yıl öncesine kadar, yukarıdaki düşüncenin doğru olduğunu ifade etmek mümkündür. Günümüzde ise hem sürekli araştırma hem de teknolojinin evrimi sayesinde bir malzemenin veya ürününün tasarımını ya da üretimini doğadaki halinin birebir kopyası olarak yapmak çok kolay bir hale geldi.

Yukarıda bahsedilen bu gelişmeler bahçelerimiz ve bunların konfigürasyonu ile ilgili ürünlerin geliştirilmesi için son derece kritik bir öneme sahiptir. Konumuza dönecek olursak suni çim kimi zaman yakından incelenmedikçe doğal mı yoksa sentetik bir ürün mü olduğunu anlayamadığınız birçok durumla karşılaşabilirsiniz. Sizler için özel olarak hazırladığımız ve sunduğumuz çim duvar modellerinin doğal mı yoksa sentetik mi olduğunu kimi zaman anlayamayabilirsiniz.

Suni çim duvar modellerinin en önemli özelliği ise çimin sadece doğal görünmekle kalmaması ve aynı zamanda baştan sona tek tip olmasıdır. Suni çim duvar ile hem doğal bir görünüm hem de duvarınızdan kaynaklanan kötü görünümleri, boşlukları veya doğal çimin yarattığı diğer ciddi sorunları asla yaşamayacaksınız. Bu sayede suni çim duvar modellerinin kullanımının son derece önemli olduğunu da ifade etmemiz mümkündür.

 

Satın Alma, Kurulum ve Bakım Maliyetleri

-

Firmamız kurulduğu günden bu yana müşterilerine son derece kaliteli ve uygun fiyatlı bir şekilde hizmet veren profesyonel bir firmadır. Bu doğrultuda firmamızdan tercih edeceğiniz suni çim duvar modelleri ile büyük avantajlar elde edebilirsiniz. Firmamız satın alma sürecinde, satın alma sonrasında ve kurulum esnasında sizlere en kaliteli hizmetleri sunmaktadır. Firmamız aracılığı ile satın alınan tüm ürünlerin kurulumu son derece başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda bakım maliyeti açısından da suni çim duvar modelleri son derece eşsizdir. Doğal çimlere göre çok daha az bakım maliyetine sahip olan suni çim duvar modelleri ile kusursuz dekorasyon sizleri bekliyor.

Sentetik çim uygulamalarında insanların dikkate aldığı en önemli konulardan bir tanesi yatırım maliyetidir. Zira yatırım maliyeti, hangi çim seçeneğinin tercih edileceğini belirleyen en önemli konulardan kabul edilir. Doğal çimin genellikle yüksek maliyetler gerektirmesi bu çim çeşidinden yararlanmayı çok da sağlıklı kılmaz.

 

Gübrelemeye İhtiyaç Duymaz

Büyümediği veya yayılmadığı için suni çim duvarlar düzenli olarak gübrelenmeden güzel ve canlıdır. Bu sebepten dolayı her zaman gür, yeşil ve toksinsiz kalacaktır. Sert gübreler ayrıca akarsularda, nehirlerde, göletlerde ve göllerde aşırı yosun büyümesine neden olarak yerel çevre üzerinde feci bir etkiye sahip olabilir. Tüm bu sorunları suni çim duvar kullanımı ile aşabilirsiniz.

 

Kuraklığa Dayanıklıdır

Suni çim duvarların ihtiyaç duyduğu tek su, kokuları ve toz birikmesini önlemek için ara sıra temizlemek için kullanılan sudur. Aksi takdirde, sentetik çim suya ihtiyaç duymaz ve kuraklık koşullarının şiddetli olabileceği alanlar için idealdir. Yağmur ve diğer yağış türlerinin olmaması, su kısıtlamalarına ve bunları ihlal eden ev sahipleri için katı cezalara yol açabilir.

 

Suni Çim Duvarların Dezavantajı Var Mıdır?

Suni çimlere ve suni çim duvarlara atfedilebilecek belki de en mantıklı dezavantaj suni çimin plastik bazlı bir ürün olması ve aşırı ısındığında eriyebilmesidir. Fakat firma olarak bizi farklı kılan baskın unsurlardan biri ürünlerimizin güvenliğidir. Bu nedenle, her zaman en modern, güvenilir güvenlik sertifikalarına (TUV Hellas) sahip olmak için gerekli testleri yaparak profesyonel bir şekilde müşterilerimize en kaliteli ve güvenilir hizmetleri sunuyoruz. Firmamızın ürünleri hem insanlar hem de çocuklar için olduğu kadar çevre üzerindeki etkileri açısından da tamamen güvenlidir.

Doğal çim görünümüne benzer bir görsellik sunan çim çit aslında farklı iplik türlerinden elde edilen ve halı şeklinde işlenen bir üründür. İpliklerin hav boyları farklı olsa da amaç doğal çim görüntüsü sağlamak olduğundan çok iyi sonuç elde edilir. Doğal görüntünün sağlanması sayesinde insanların yeşil alan algısına yönelik kusursuz çözümler ortaya çıkar. Siz de suni çim duvar modelleri ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi almak için bizimle www.wallgrass.com sitemizden ya da +90 (212) 678 13 13 numaralı telefonumuzu arayarak iletişime geçebilirsiniz.


18 Mayıs 2021

Sosyal Medyada Paylaş

Ücretsiz Fiyat Teklifi Al