Suni çim çit paneller, suni bahçe çimleri, suni çim paneller, suni spor sahası çimiÜcretsiz Fiyat Teklifi Al

Menü

Evinize Sahte Çim Çit Panel Yaptırmanız İçin 10 Sebep

21 Haziran 2021

Teknolojinin gelişmesine bağlı olarak hayatımıza birçok yenilik girmeye başlamıştır. Özellikle inşaat sektörünün gelişmesi ve mimari yapıları incelediğimizde, göz zevkimize ve ambiyansa hitap eden birçok yenilik ile karşılaşmaktayız. Son dönemlerde birçoğumuzun genel ismini bile bilmediğimiz ama çoğunluk olarak duvarların yüzeyinde gördüğümüz, bize doğayı ve yeşili hatırlatan değerli bu ürünler çim çit olarak isimlendirilmiştir. Çim çit paneller paslanmaz, oksitlenmeyen ya da galvanizli panel çit sistemlerinin (yapay çim) sahte çim ile kaplanması ya da birleştirilmesi ile oluşur. Bu sistemlerin tercih edilme nedenlerini maddeler halinde açıklayabiliriz.

1 - Sahte Çim Çit Panellerinin Dayanıklı Olması

Çim çit paneller yanmaya, solmaya ya da farklı biçimdeki yıpranmalara karşı dayanıklıdır. Önemli özelliklerinin başında da kolay temizlenebilmeleri gelir. Bu panellerin temizlik işlemleri sırasında kimyasal malzemeler kullanılmamalıdır. Kullanıldıkları alanlara göre çim çit panellerin kurulum yöntemleri ve kullanılan aksesuarlar farklıdır. Son dönemlerde özellikle dekorasyon ve peyzaj alanında uygulama trendlerinin değişmesi ile çim çit kullanımı yüksek seviyelere ulaşmıştır. Son dönemlerde çevremizde birçok alanda gördüğümüz dekoratif çim çit panel, günümüzde en çok tercih edilen modeller arasındadır.

2 - Sahte Çim Çit Paneller Sayesinde Sağlanan Güvenlik Önlemleri

Hem güvenlik hem de estetik algısına imkân sağlayan fonksiyonel bir uygulamadır. Bu ürünler aslında suni çim ile birleştirilmiş bir tel örgü sistemi olarak da bilinir. Bu panellerin kurulumu oldukça kolay olmakla beraber, istenildiğinde kolaylıkla sökülerek yeniden başka bir alanda uygulanabilir. Çim çitler birçok alanda kullanıldığı gibi peyzaj ve çevre ambiyansına göre farklı renklerde tercih edilebilirler. Yeşil, kahverengi, gri, sarı, kırmızı ve birçok sayabileceğimiz renk seçeneği mevcuttur. Genel olarak doğallık amaç edinildiğinde yeşil kullanılması önemlidir. Çit sistemleri geniş bir yelpaze olarak sunulsa da genel olarak sabitleşmiş sistemler panel çitler, beton direkli çitler, boru direk çitler olarak sıralanabilir.

3 - Sahte Çim Çit Panel Sistemlerinin Kullanım Alanlarının Geniş Olması

fake-grass

Birçok alanda güvenlik açısından da uygulanma tercih edilmesi görüntü olarak sahte çim duvar görüntüsü sağlar. Bu görüntüsü ile hem bir güvenlik duvarı sağlaması hem de doğal görüntüsüyle çevre ambiyansına olumlu görüntü sağlaması değerlidir. Çim çitler hem beton hem de toprak zeminlerde uygulanabilir. Beton zeminlerde toprak zeminlere göre bir tık daha kolay uygulanabilir. Günümüzde en sık kullanılan alanlar olarak bina, site ve villa çevresi, okul çevresi, spor sahası çevresi, yüzme havuzlarının etrafı, kafe ve restoranların çevrelenmesi, kreş oyun parkı çevresi gibi sayılabilir. Bu alanlarda hem görünüm açısından hem de modern ve dekoratif bir görüntü sağlaması neticesinde tercih edilir.  Tüm bunlarla birlikte bir güvenlik duvarı da sağlama özelliği her geçen gün tercih edilme oranını artırır.

4 - Sahte Çim Çit Panellerin Güneşten Etkilenmemesi

Sahte çim çit paneller birçok avantaja sahiptir. Üstün ve korumalı yapısı ile güneş ışınlarından etkilenmeyen ve rengi solmayan özellikleri ilk plandadır. Bunun yanı sıra ekonomik, zamanla aşınmayan, dört mevsim kullanılabilen, yaşam alanlarınızın mahremiyetinin korunması, farklı renk tercihleri, bahçeli alanların güvenlik problemlerini ortadan kaldırması, dışarıdan bakıldığında ev ve benzeri alanların görünmesini engellemesi, toz tutmaz özellikleri ile de tercih edilirler. Dokumasının sık olması neticesinde çevrenize ve kendinize ait olan özel konumlara içeriye kedi, köpek veya benzer nesnelerin girişi de engellenmiş olur.

5 - Sahte Çim Çit Sistemlerinin Doğallığı

Son dönemlerde bir çok belediye çöp konteynırlarını çim çit ile kaplamaya başlayarak onlarda bu yenilik içerisine entegre olmuşlardır. Bu paneller sadece görsellik değil normal açık tellerle yapılmış olan çevre düzenlenmesine göre daha fazla güvenlik sağlayan ürünlerdir. Günümüz koşullarında her geçen gün daha çok betonlaşan şehir ve çevre koşullarında doğaya olan özlemimizi gidermek için de çim çit paneller ayrı bir güzellik sağlar. Bu panellerde kullanılan yapay çimler kalite ve üretim teknikleri ile diğer kim ve ürünlerden farklıdır.

6 - Sahte Çim Çit Sistemlerinde 4 Mevsim Kullanım Avantajı

Kullanım amacı ve gereklilikleri farklı olduğu neticesinde her çeşit suni çimde bu sistemlerde kullanılamayabilir. Tüm bu değerler içerisinde kendimize en uygun sistemin kullanılabilmesi ve projelendirilip devreye alınması için geçmiş referans ve uygulamalarıyla ön plana çıkan profesyonel firmalar tercih edilmelidir. Yağmura, güneşe, rüzgâra her türlü mevsimsel koşullara karşı dört mevsim sorunsuz olarak kullanabileceğiniz bu ürünler her geçen gün çevremizde artış göstermiştir. Farklı peyzaj projeleri için farklı şekil ve görüntü içerisinde uygulama avantajları bulunur.

7 - Sahte Çim Çit Sistemlerinin Maliyet Avantajı

Kendi istek ve arzunuza göre projelendirilebilecek uygun çim çit paneller arzu ettiğiniz her alana profesyonel ekipler ile monte edilebilir. Doğal çimler gibi bakım gerektirmeyen ekonomik bir ürün olarak suni çim paneller, her geçen gün toplumumuz tarafından ilgi ile talep edilir. Doğal çim ve bakım şartları dikkate alındığında bu yeni çalışma ekonomik maliyetleri ile çok önemli avantajlar sağlar. Evlerimizde balkonlarda, teraslarda, duvar üzerine uygulama olarak ta yapılandırılabilen çim çit panelleri yeni nesil ürünlerden biri olarak kabul edilir. En büyük özelliklerinden biri yanmaz ya da diğer bir ifadeyle alev almazlar. Bu özellikleriyle tercih edeceğiniz birçok alanda gönül rahatlığı ile üst seviyede güvenlik içerisinde kullanılırlar.

8 - Sahte Çim Çit Sistemlerinin Maksimum Kalite Seviyesi

fake-grass-wall

Bu ürünlerin yüksek kaliteli malzemelerden oluşmasına ve güneş ışınlarına karşı üst seviyede dayanıklılık süreçlerine dikkat edilmelidir. Dayanıklı ve kaliteli malzemelerden üretilmiş olan ürünlere ulaşabilmek için profesyonel firmalardan destek ve bilgi alınmalıdır. Firma olarak ücretsiz keşif ve projelendirme aşamalarımız ile güçlü referans ve bilgi birikimleriniz sayesinde sizlere destek olmaktayız. İstediğiniz ölçü ve talep edeceğiniz imalat kategorisi ile çim çit ürünlerimiz kolay montaj ve teslimat planlamalarımızla tüketicilerin beğenisine sunulur. Her boyutta üretilebilen bu uygulamalar 1 metre ile 20 metre arası enlerde oluşturulabilir.

9 - Sahte Çim Çit Sistemleri ile Hava Şartlarına Karşı Koruma

Çim çit uygulamaları yapısı itibari ile rüzgârın kesilmesine de destek olur. Çim çitler uygulama olarak direk zemin üzerine yapılabileceği gibi mevcut olan duvar ya da panellerinizin üzerine de monte edilebilirler. Bu durum isteğinize ve mekânın durumuna göre değişiklik gösterebilir. Var olan duvar ya da panel üzerine yapılacak uygulamalar için farklı ölçülere sahip çim çit modelleri mevcuttur. Bu ürünler sağlam ve kaliteli malzemelerden üretilmelerine istinaden olağan şartlarda solma, bozulma gibi negatif durumlarla karşılaşmadan uzun yıllar kullanılabilir.

10 - Sahte Çim Çitlerin Ateşe Karşı Dayanıklılığı

Çim çit fiyatları kullanılacak tel ve yardımcı malzemelerin miktarlarına göre değişiklik gösterir. Ürün içerisinde kullanılan hiçbir malzeme paslanmaz ve alev almaya karşı dayanıklıdır. Tercih edeceğiniz firmaların içerisinde yüksek kaliteli malzeme kullanımına dikkat edilmelidir. Bugünkü ekonomik koşullar içerisinde tercih edeceğiniz uygulama alanları için bir çok ürünle kıyaslandığında ekonomik ve uzun ömürlü oluş sebeplerine istinaden güvenlik, ambiyans, doğal görüntü gibi ön plana çıkan özellikleri ile çim çit her daim tercih edilebilir bir üründür. Çim çit uygulamalarına çim çit rulo ve çim çit panel çeşitleriyle ulaşabilirsiniz. Rulo uzunlukları genel standartlar çerçevesinde 10 metre olarak tasarlanmıştır.


21 Haziran 2021

Sosyal Medyada Paylaş

Ücretsiz Fiyat Teklifi Al