Suni çim çit paneller, suni bahçe çimleri, suni çim paneller, suni spor sahası çimiÜcretsiz Fiyat Teklifi Al

Menü

2022 Sahte Çim Çit Kurulum Rehberi

08 Şubat 2022

Yapay çim çit olarak da bilinen sahte çim çit; güvenlik, estetik görünüm ve mahremiyeti bir araya getirmek isteyenler için oldukça avantajlı bir üründür. Bu nedenle daha çok villalar, siteler, havuz kenarları veya okullar tarafından tercih edilmektedir. Restoran, kafe veya fabrika gibi alanlarda da sahte çim çit panelleri görmek mümkündür. Bu yazımızda, yurtiçi ve yurtdışında önde gelen sahte çim çit üreticilerinden biri olan Wallgrass olarak, sahte çim çitin neden tercih edildiğini ve kurulumunun nasıl yapıldığını açıklamaya çalışacağız.

 

Sahte Çim Çitin Sunduğu Avantajlar

Sahte çim çit, paslanmaz, oksitlenmeyen veya galvanizli panel çit sistemlerinin özel bir PVC sentetik çim ile kaplanması veya birleştirilmesi sonucu oluşturulur. Böylece yapısı çok dayanıklı hale gelir. Sahte çim çit; yanma, solma, aşınma ve yıpranmaya karşı dayanıklıdır. Bir diğer önemli özelliği ise kolayca temizlenebilir olmasıdır. Ancak temizlik için kimyasal maddeler kullanılması önerilmez. Çünkü petrol bazlı bir ürün olan suni çim çit, farklı kimyasallarla temas ettiğinde zarar görebilir.

 

Sahte Çim Çit Kullanımı

sahte çim çit

Yazının en başında da belirtildiği üzere sahte çim çit kullanımında herhangi bir kısıtlama yoktur. Bu kapsamda kurulum akla gelebilecek her alanda yapılabilir. Sahte çim çit, hem kurulum yapmak beton zeminlere kurulum yapmaktan çok daha zordur. Çünkü engebeli zemin yapısı önce düz hale getirilmeli, ardından uygulama ve betonlama işlemleri yapılmalıdır.

Özellikle dekorasyon ve çevre düzenlemesindeki trendlerin değişmesiyle birlikte suni çim çit duvar kullanımı oldukça ünlü bir hale gelmiştir. Bundan dolayı günümüzde sahte çit kullanımını her alanda görmek mümkündür. Dekoratif çim çit panellerin kullanım alanları her geçen gün çeşitlenmektedir. Bu kullanım alanlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Bina, site ve villa çevresi,
 • Okul gibi kurumların çevresi,
 • Spor tesislerinin çevresi,
 • Otel bahçesi çevresi,
 • Anaokulu, oyun alanı,
 • Yüzme havuzları,
 • Ev, işyeri veya balkonlar,
 • Kafe ve restoranlar.

Bu alanlarda oldukça modern ve dekoratif bir görünüm sunan sahte çim çit paneller, özellikle 2022 yılına bakıldığında gizliliğin yanı sıra güvenlik de sağladığı için sahte çim çitlerin oldukça tercih edildiği görülmektedir.

 

Sahte Çim Çit Kurulumu

Kullanıldığı yere göre sahte çim çit kurulumu ve kullanılan aksesuarlar farklılık gösterebilir. Örneğin duvar uygulamalarında metal direkler gerekli olmayabilir ama farklı alanlarda metal direklerin ve bağlantı elemanlarının kullanılması gerekebilir. Unutmamanız gereken en önemli şey, kullanılacak tüm malzemelerin en iyi kalitede olmasıdır.

Sahte çim çitler, başlı başına bir tel çit sistemi olduğu için başka bir tel çit sistemine ihtiyaç duymazlar ve böylece kurulumu oldukça kolay yapılır. Kurulum yapılacak alan dikkate alındığında sahte çim çitin kurulum süreci şu şekilde numaralandırılabilir:

 1. Montaj yapılacak alanlar; toprak zemin, beton zemin ve tel çit zemin olarak değişmektedir. Kurulumun yapılacağı alan, firmaların ekipleri tarafından analiz edilen ilk şeydir. Süreç, bu analize göre planlanır.
 2. Toprak zeminde yapılan uygulamalarda direkler önceden hazırlanmış çukurlara beton dökülerek sabitlenir. Alan kuruduktan sonra çim çit bağlama telleri yardımıyla monte edilir.
 3. Beton zemin üzerine yapılan uygulamalarda ise tel çit direklerinin altına kaynaklı levhalar çelik dübeller yardımıyla beton zemine monte edilir ve çim çit gerdirilerek bağlanır.

sahte çim çit kurulumu

 

Suni Çim Çit Fiyatları

Sentetik çim duvar kaplama için net bir ücret bilgisi vermek doğru değildir. Çünkü ürünün fiyatı; uygulamanın yapılacağı alana, seçilen ürün türüne, alanın genişliğine ve müşteri tarafından talep edilen ek özelliklere göre değişiklik gösterebilir. Sizler de Wallgrass ile iletişime geçerek çim çit montajı hakkında ücret bilgisi talep edebilirsiniz.

 

Wallgrass ve Sahte Çim Çit Kurulum Süreci

Birçok kişi tarafından bilinen ve en çok tercih edilen ürünlerden biri olan sentetik çim duvar kaplama mutlaka deneyimli ve uzman firmalar tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde ürün kolayca deforme olabilir ve kısa sürede kullanılmaz hale gelebilir.

Wallgrass ailesi olarak sahte çim çit montajının ne kadar önemli olduğunu biliyor ve müşterilerimize bu doğrultuda hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Tecrübeli ekibimiz, kaliteli ürünlerimiz ve sorunsuz kurulum süreçleri ile uzun yıllar kullanabileceğiniz çim çitler için takım arkadaşınız olmaya hazırız. Kaliteli ürün ve hizmet arıyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilir veya web sitemizden talepte bulunabilirsiniz. Kurulum süreci, suni çim m2 fiyatı ve sahte çim çit bakımı hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. En kısa sürede size geri dönüş sağlayacağız!


08 Şubat 2022

Sosyal Medyada Paylaş

Ücretsiz Fiyat Teklifi Al