Suni çim çit paneller, suni bahçe çimleri, suni çim paneller, suni spor sahası çimiÜcretsiz Fiyat Teklifi Al

Menü

Ev Dekorasyonda Sentetik Çim Çit Kullanımı

12 Kasım 2021

Portekiz, Fransa, Bulgaristan, Macaristan, İtalya İngiltere, Amerika gibi önde gelen ülkelere düzenli ihracat yapan Wallgrass ekibi olarak uzun yıllar hassasiyet ile oluşturduğumuz özel formül sayesinde, piyasaya sürdüğümüz premium sentetik çim çit sadece doğal çim çit gibi görünmekle kalmaz.

Aynı zamanda İngiltere’deki sentetik çim çit üreticileri arasında adından sıklıkla söz ettiren Wallgrass sayesinde sadece uzun süre keyif alacağınız yüksek kaliteli ve sağlam dekoratif çim çit türleri elde etmenizi sağlar.

Sentetik çim çit size sayısız avantaj sunmaktadır. Bunlardan bazıları, ürünün uzun ömürlü olması, düşük bakım maliyetinin olması ve estetik görünümdür. Buna ek olarak oldukça uygun Sentetik çim çit fiyatları da sunar.

Sentetik Çim Çit Kullanımını Avantajları

1- Düşük bakım masrafları vardır.

2- Zamandan ve paradan tasarruf sağlar.

3- Dayanıklıdır, kolay yanmaz tutuşmaz.

4- Estetiktir, huzur verir.

5- Güvenlidir, sizi dış etkenlerden korur mahremiyet oluşturur.

6- Hava koşullarına dayanıklıdır.

7- Balkon, peyzaj ve teraslarda kullanılabilir.

 

1.  Bakım Masrafları Düşüktür.

Doğal çim ile karşılaştırıldığında yapay çim çit çok daha avantajlıdır. Ortalama olarak, doğal çim yılda yaklaşık 20 kez biçilirken sentetik çim çitin böyle bir ihtiyacı yoktur. Ayrıca sentetik çim çitin sulanmasına veya gübrelenmesine gerek yoktur.

sentetik çim çit

2. Zamandan ve Paradan Tasarruf Sağlar.

Güzel, bakımlı bir çim çit, tüm yıl boyunca çalışmak demektir. Bahçe sahipleri genellikle tüm yazı bahçe işleri yaparak, çimleri biçerek, gübreleyerek ve yabani otları çekerek geçirirler. Bu, yaz bitmeden kendi bahçenizin keyfini çıkarmak için harcadığınız zaman pahasına bir emek anlamına gelmektedir. Bu durum bahçe çiti ile aniden değişir. Çünkü bakım için gösterilen çaba oldukça düşüktür. Çim çitin gübrelenmesi veya biçilmesi gerekmez. Çim çit tüm yıl boyunca güzel ve çekici görünür. Bu, size terasta soğuk bir içecekle kendi bahçenizin keyfini çıkarmak için daha fazla zaman tanır.

Tabii ki, sentetik çim çit sistemleri, çim tohumu satın almaktan çok daha pahalıdır. Bunun sentetik çim çit ömrü boyunca deformasyona uğrayıp uğramayacağı, bireysel çim bakımı çabasına bağlıdır. Özellikle harika, yüksek kaliteli sentetik çim çit düşündüğünüzde, sentetik çim çitin doğal çim çite göre pahalı olduğu sıklıkla söylenir. Sentetik çim çiti satın almak nispeten pahalıdır, ancak daha sonrasında bakım maliyetlerinden tasarruf edersiniz. Örneğin, panel çitler için çim biçme makineleri veya sulama için herhangi bir maliyet yoktur.

 

3. Sentetik Çim Çit Dayanıklıdır.

Sentetik çim çit, her türlü hava koşuluna karşı da dayanıklıdır. Yağmur, kar ve doludan zarar görmez. Ucuz sentetik çimin aksine 25 yıla kadar kendi bahçenizi veya terasınızı güzelleştirebilir. Ayrıca sentetik çim çit, daima mutlak bir bahçe hissi sunar.

 

4. Estetiktir.

Sentetik çim çit özellikle son yıllarda oldukça popüler olmuş ve günümüzde gerçek çim çitten pek ayırt edilemeyecek bir görünüme kavuşmuştur. Sentetik çim çit ile her zaman güzel, yeşil bir doğa hissine sahip olabilirsiniz.

 

5. Güvenlidir.

Kaliteli çim çit, içerinin dışarıdan gözükmesini engeller. Bu yönüyle kullanılan alanda tam bir güvenli ortam oluşturur.

 

6. Hava Koşullarına Dayanıklıdır.

Sentetik çim çit kullanımı kışın da mümkündür. Kaliteli çim çit hizmeti alındığı takdirde ürün, her türlü zorlu hava koşuluna dayanıklıdır.

 

7. Balkon ve Teraslarda Kullanılabilir.

Sentetik çim çit sadece bahçelerde kullanılmaz. Dekor amaçlı, balkon ve terasları da birer esenlik havasına dönüştürür.

 

Yapay Çim Çitin Sunduğu Dezavantajlar

sentetik çim çit üreticisi

Sentetik çim çitin son yıllardaki gelişimi etkileyici olmuştur. Çünkü sentetik çim çitin görünümü, gerçek doğal çime çok yakındır. Ancak, doğal çimden üretilmemektedir ve çiti, daha yakından incelediğinizde bunu fark edebilirsiniz. Bir çim çit ne kadar yüksek ve yoğun olursa, o kadar gerçekçi görünür. Mümkün olan en doğal görünümü elde etmek için üretim sırasında sentetik çim çit üreticileri sıklıkla farklı lifler kullanılır.

Sentetik çim çitin daha az bakım gerektirir. Ancak sentetik çim çit tamamen bakım gerektirmeyen bir ürün değildir. Mülkün konumuna bağlı olarak, ince veya kaba kirlenme meydana gelebilir. Yapraklar ve dallar gibi kaba kirler çim çitten kolayca alınabilirken, toz ve egzoz gazı izleri gibi ince kirler, sentetik çim çit üzerinde bir örtü olarak birikebilir. Bu nedenle sentetik çim çit düzenli aralıklarla vakumlanmalı veya temizlenmelidir. Bu amaçla mağazalarda özel temizlik maddeleri mevcuttur. Ayrıca çit üreticileri tarafından sentetik çim çitin düzenli olarak fırçalanması tavsiye edilir, böylece çim taneleri tekrar düzelebilir.

 

Wallgrass Sayesinde Keyifli Dört Mevsim

Yaprak dökmeyen sentetik çim çit, her balkon ve terasa güzellik katar. Yüzeydeki kötü görüntüleri, lekeleri zarif bir şekilde yok eder ve ferahlık hissini olumlu yönde etkiler. Ürünlerimiz sorunsuz bir şekilde kurulabilmektedir. Sentetik çim çitin entegre drenaj işlevi, sıvıları yüzeyden güvenilir bir şekilde tahliye eder, böylece ne yağmur ne de eriyen su veya dökülen içecekler birikmez. Bu, küf ve koku oluşumunu en aza indirir ve kaplama tamamen kullanılabilir kalır. Kullanılan malzemeler sayesinde sentetik çim çitin lifleri tamamen doğal görünmekte ve ürünlerimize eşsiz bir görünüm kazandırmaktadır. Bununla birlikte, sentetik çim çitin bakımı çok daha kolaydır.


12 Kasım 2021

Sosyal Medyada Paylaş

Ücretsiz Fiyat Teklifi Al