Suni çim çit paneller, suni bahçe çimleri, suni çim paneller, suni spor sahası çimiÜcretsiz Fiyat Teklifi Al

Menü

Spor Alanları ve Çevresinde Suni Çim Çit Kullanımı

20 Eylül 2021

Doğru teknik terim ile ifade etmek gerekirse suni çim çit, son yıllarda giderek daha yaygın hale geldi. Özellikle spor kulüplerinin eski kortları nedeniyle gelişimlerinin engellendiği, doğal çim sahanın yozlaştığı ya da gerekli kısıtlamalar nedeniyle doğal çimin yeterli antrenman sürelerine izin vermediği yerlerde büyük talep görmektedir. Nispeten az bakım sayesinde her zaman yüksek performanslı bir antrenman ve oyun koşullarını temin etmek ve kışın akşamları sahada spor yapabilmek yeni suni çim sahaların inşa edilmesinin ya da bir diğer deyiş ile dönüştürülmesinin ana nedenleridir.

Uzun yıllara dayanan suni çim çit kullanım deneyimleri, yukarıdaki beklentilerin karşılanabileceğini göstermiştir. Ama öte yandan suni çim zemin kaplaması gibi çok yaygın hale gelen başka suni çim ürünler de endüstri içinde yer almaktadır: suni çim çit panel! Bir kullanıcının uzun vadede suni çim çit duvarın avantajlarından yararlanabilmesi için planlama, inşaat ve kurulum aşamalarında belirli gereksinimlerin karşılanması gerekir. Farklı suni çim ürünleri arıyorsanız veya kurulum ve demontaj, onarım veya bakım ile ilgili sorularınız varsa ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Böylece piyasadaki en ünlü şirketlerden biri olan Wallgrass'tan ücretsiz, hızlı ve bütçe dostu teklifler alabilirsiniz.

 

Endüstri İçinde Tecrübesi Kanıtlanmış Bir Uzman Bulmak

Doğal çim ile örülü olan duvarlar yakın çevreden gelen etkilerden kötü bir şekilde etkilenebilir. Bir ağaç popülasyonuna doğrudan bitişik suni çim panellere sahip olmak da oldukça elverişsiz olabilir. Suni çim çit sistemi dışında yer alan organik ya da inorganik bileşenlerin herhangi biri ile teması birtakım sorunlara yol açar. Böyle bir durumda düzenli bakım önlemlerinin büyük bir kısmı; yabancı cisimlerin sistemin katman yapısında yosun oluşumuna ya da sertleşmeye yol açarak fonksiyonel özelliklerini bozduğu, kullanım ömrünü kısalttığı için genellikle bu tür sorunları gidermeye yöneliktir. En uygun ürünün seçimi suni çim çit panellerinden mümkün olan en yüksek memnuniyeti beraberinde getirmektedir. Ürün seçiminden ihaleye ve kurulumdan bakım ve bakıma kadar, kendini kanıtlamış bir uzmanın, inşaatçının yetkin ortağı ve temsilcisi olarak tüm sürece dahil edilmesi esastır. Örneğin, suni çim panellerle ilgili tipik bir sorun, eksik hesaplanmış bir malzeme miktarıdır. Bu tür eksiklikleri ancak spor sahası çevresi yapımında deneyimli bir proje ortağı önleyebilir.

sentetik çit

Oluşturulacak suni çim panelin yapımcısı ya da asıl kullanıcısı, suni çim alanlı bir inşaat projesine başlamadan önce ödevine oldukça yetkin bir biçimde hazırlanmış ve sahanın hangi sporlarda, ne yoğunlukta ve ne şekilde kullanıldığını gösteren kullanışlı bir konsept oluşturmuş olmalıdır. Tam maliyet muhasebesi bünyesinde, ilk yatırıma ek olarak devam eden bakım ve onarım çalışmaları için de bir bütçe mevcut olmalıdır. Son olarak hemen hemen her ayrıntıyı en ince noktasına kadar baştan sona tekrar düşünmeli ve gerekli görülürse en baştan planlamalısınız. Şu anda Wallgrass, bu sektörde tanınmış ve çok deneyimli bir şirket olarak uluslararası platfromda oldukça dikkat çeken bir kurum olarak yer almaktadır. Bu konudaki sayısız başarılı projemizin yanı sıra, müşterilerine farklı seçenekler sunmak için her geçen gün yeni ürünler yaratmaya devam ediyoruz. Müşterilerimize yaklaşımımız ve profesyonel tavrımız sayesinde tüm dünyada sahip olduğumuz mevcut iş ağlarına yenilerini ekleyerek çalışma alanımızı her geçen gün çok daha fazla genişletiyoruz. Bu çabalarımızın ve istiktrarlı çalışmalarımızın sonucunda Cezayir, Suudi Arabistan, İspanya, İngiltere, Malta, Gürcistan, Rusya ve daha birçok ülke ile güçlü bir ihracat bağlantımız bulunduğunu belirtmekten mutluluk duyarız.

 

İhtiyaçlarımıza En Uygun Suni Çim Çit Modeli Nasıl Seçilir?

Gereksinimlerinizin tam anlamı ile farkında olmadan suni çim çit paneli seçmenizin bir anlamı yoktur. Futboldaki en yüksek taleplere göre uyarlanmış bir sistem, erişim kısıtlamaları olmaksızın daha az kontrollü kullanım için çok amaçlı veya bakım açısından çok talepkardır. Öte yandan, örneğin kamusal alanlarda, okullarda veya kulüp tesislerinde ek bir hizmet olarak olarak spor ve boş zaman etkinlikleri yaratmak için, yani herkes için her türlü aktiviteyi sağlamak amacı ile daha basit yapılandırılmış kurulumlar daha uygun olacaktır. Profesyonel futbol için geliştirilmiş bir sistemin sunduğu optimize edilmiş oyun özellikleri, ancak doğal çime çok yakın olabilecek bir özen ve bakım çabasıyla sağlanabilir. Suni çit ürünlerinin çeşitliliği oldukça büyüktür ve bu alandaki üreticiler, altyapıyı, filamenti veya genel yapıyı etkileyebilecek yenilikleri ve iyileştirmeleri ayrıntılı olarak sunmaya devam etmektedir. Sonunda sayısız referans gösterebilen tanınmış suni çim çit üreticileri ile müşteri, test edilmiş ve onaylanmış ürünlerin kusursuz ve yüksek kalitede olduğundan emin olabilir. Ve 15 yıla varan kullanım ömrünü göz önünde bulundurursak suni çim çit modellerini seçerken üreteci firmanın bu alandaki tecrübesi ve daha önceki kullanıcı yorumları dikkate alınmalıdır.

 

Tüm Bileşenleri ile Yüksek Kaliteli Bir Ürün Olarak Suni Çim Çit

Düşük fiyatlı teklifler söz konusu olduğunda, şüpheci yaklaşımlar oldukça doğaldır. Gerçekten de Türkiye'de önemli sayıda spor sahası içerisinde gerçekleştirilen kaliteli materyal kurulumları ile yeniden yapılanmalar söz konusudur. Bazı durumlarda, en azından sağlığa zararlı olduğundan şüphelenilen, çevre koruma açısından sorgulanabilir ya da sadece düşük kaliteli malzemeler kullanılmıştır. Endüstri içinde tecrübesi bulunmayan ve hatta uzman olan bir kişi için bile, fark ilk bakışta her zaman gözle görülür değildir. Malzemenin bileşenleri UV stabilizatörlerini içerir ve bunlar yeterli miktarda karıştırılmazsa üretici tasarruf eder ancak müşteri tasarruf edemez. Ürün başlangıçta daha kaliteli bir üründen farklı olmasa da, sürekli güneşe maruz kaldığında birtakım sorunlar ortaya çıkar.

Ayrıca, suni çitin üst tabakası tek başına düşünülmemeli, aynı zamanda zemindeki elastik tabaka ve katmanlı alt yapı da düşünülmelidir. Tüm bileşenler birbirine bağımlıdır ve her bileşen işlev ve hizmet ömründe paya sahiptir. Bu açıdan, tasarruf potansiyeli, sadece yüzeyde değil, tüm katmanlar göz önüne alındığında daha mantıklı bir şekilde hesaplanabilir. Ancak tasarruf elde etme amacı ile doğru şekilde kurulumu gerçekleştirilmeyen ürünlerin bu durumda verimli ve sertifika ile onaylanmış yüksek performans kalitesi elde edilemez. Bu anlamda, çeşitli ofislerden kurulum aşamaları hakkında bilgi almak oldukça mantıklı bir hareket olacaktır. Suni çim çit, kuşkusuz, yüksek bir ilk yatırım hamlesi gerektirir ve özellikle eski olanı geri dönüştürürken ve yeni "duvar" kurarken, düzenli olarak izleyen yüksek yatırımlar kaçınılmazdır. Kar hesaplaması genellikle kullanım sürelerine bağlıdır.

 

Spor Müsabakalarında Yenilikçi Çevre Kapsamı: Suni Çim Çit

suni çim çit duvar

Futbol, golf ya da mini golf, rugby ya da hokey olsun, tüm bu sporların ortak bir yanı vardır: çim üzerinde oynanırlar. Günümüzde pek çok durumda artık doğal çim değil suni çim kullanılmaktadır. Ancak diğer yandan suni çim çit panelleri mahremiyet sağlamamıza ve iki farklı spor alanını ayırmamıza yardımcı oluyor. Suni çimin kendi bahçeniz ya da terasınız için faydaları yavaş yavaş ortaya çıkarken, bu ürün uzun bir süredir spor sahalarında büyük talep görmektedir. Günümüzde basketbol ve tenis kortlarında bile suni çim paneller bulunmaktadır. Ayrıca spor kulüpleri, spor sahalarını giderek artan bir şekilde duvar kaplaması olarak suni çim çitler ile çevrelemektedir. Suni çim çit, özellikle yüksek düzeyde kullanıma maruz kalan spor tesisleri için özellikle mantıklı bir yatırımdır. Bu ürün sağlam bir yapıya sahip olup oyun deneyimini verimli bir biçimde arttırır. Öte yandan, son derece esnektir ve bakımı son derece kolaydır. En dikkat çekici özelliği olarak bu ürün, uzun yıllar tüm yıl boyunca yüksek kalitesini korur. Bir suni çim çit paneli, doğal çime kıyasla önemli ölçüde daha yüksek esnekliği ve hizmet ömrü nedeniyle etkileyicidir. Nispeten çok düşük bakım gereksinimleri nedeniyle suni çim, okullar ve diğer eğitim kurumları için de ideal bir alternatiftir.

 

Ayrıca: Oyun Alanları ve Okul Çevrelerinde Suni Çim Paneller

Elbette okullar, kreşler, okullar ve diğer kamu veya özel kurum ve topluluklar da suni çim çit duvar ürünleri ile çevrelenmiş spor sahaları ve oyun alanlarından ilham almaktadır. Kum, ahşap, taş veya beton gibi diğer malzemelere göre muazzam avantajlar kelimenin tam anlamıyla aşikardır: suni çim çitler, çocukları oyun ekipmanlarından ve tırmanma alanlarından düşerek taş duvara çarptığında oluşabilecek yaralanmalardan korumakla kalmaz, aynı zamanda her türlü tehlike arz eden hareket sonucunda oluşabilecek ciddi hasarları da önlemektedir. Uzun yıllara dayanan deneyime sahip Wallgrass ekibi olarak, tamamı yüksek yasal ve ebeveyn gereksinimlerini karşılayan farklı versiyonlarda suni çim çit modelleri sunuyoruz. Oyun alanları için suni çim çit panellerimiz, farklı uzunluklarda ve lif bileşimlerinde ve birçok farklı renkte mevcuttur. Renk, doku ve kalite konusunda aklınızda olan bir modeli doğrudan ürün yelpazemizden seçebilirsiniz. Ayrıca randevu aldığınız takdirde size kapsamlı bir şekilde danışmanlık hizmeti sunmaktan da mutluluk duyarız. Bir sonraki yazımız için bu linke tıklayabilir diğer proje ve ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.


20 Eylül 2021

Sosyal Medyada Paylaş

Ücretsiz Fiyat Teklifi Al