Suni çim çit paneller, suni bahçe çimleri, suni çim paneller, suni spor sahası çimiÜcretsiz Fiyat Teklifi Al

Menü

Yapay Çim Çit Kaplama İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilir?

05 Ocak 2022

Yapay çim duvar kaplama, estetik görünüm amaçlı oluşturulmuş ve birçok alanda yaygın olarak kullanılan bir üründür. Daha çok parklar, bahçeler, yol kenarları, çeşitli işyerleri ve müstakil evler için kullanılmaktadır. Çim çit, tercih edeceğiniz her yere kurulabilir. Ancak dekoratif ürünler olduğu için çim çit panellerin çevre düzenlemesinde çok daha sık kullanıldığını söylemek mümkündür Villa, site veya okul gibi alanlarda tercih edilen çim çitlerin diğer kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir:

  • Kişiye ait özel mülkler,
  • Arazi, bağ, bahçe çevresi,
  • Site ve binalar,
  • Doğa temalı şantiyelerin çevresi.

Ayrıca günümüzde belediyelerin yerleştirdiği çöp kutularında bile yapay çim çit duvar uygulaması görülmektedir. Dolayısıyla yapay çim çit kaplama daha önce de belirttiğimiz gibi hayal gücünün ulaştığı ve güzelleştirilmek istenen her alanda rahatlıkla kullanılabilir. Dekoratif çim çit panellerin her gün yeni bir modeli ve yeni bir rengi karşımıza çıkmaktadır. Çim çit; mahremiyet, estetik ve güvenlik sağlar. Bundan dolayı vazgeçilmez bir seçenek haline gelmiştir.

 

Yapay Çim Çitin Diğer Özellikleri

Çim çit denilince akla aslında iki farklı ürünün kombinasyonu gelir: hasır ve suni çim. Tel örgü sistemleri yıllardır güvenlik amacıyla yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Son yıllarda ise oldukça gelişen ve popülaritesi oldukça artan suni çim sistemlerinin de eklenmesiyle birlikte çim çit paneli olarak adlandırılan yeni bir ürün ortaya çıkmıştır. Üzerine jiletli tel de uygulanabilir. Ayrıca müşteri talep ettiği takdirde ürüne kamera eklenebilir. Bu detaylar için herhangi bir kısıtlama yoktur. Yapay çim çit üreticileri müşterilere birçok alternatif sunmaktadır.

yapay çim çit kaplama

Yapay Çim Çitin Belirgin Özellikleri

Yapay çim çit panelleri birçok avantajın yanı sıra bir başka avantaj daha sunar: yeniden kullanılabilir ve çevre dostu bir ürün. Geri dönüştürülebilir malzemelerin en önemli özelliği yeniden kullanılabilir olmalarıdır. Geri dönüşüm denilince bir dönüşüm aşamasından söz etmek mümkündür. Ancak, yeniden kullanım için herhangi bir işlem yapılması gerekmez. Çim duvar veya çim çit panellerinin en önemli özelliği kolayca demonte ve monte edilebilmesi, farklı mekanlarda tekrar kullanılabilmesidir. Çim çit panelleri son derece dayanıklı ve uzun ömürlü ürünlerdir. İyi bir şekilde kullanıldığında ve gerekli bakım yapıldığında çim çitlerin en az 10 yıllık bir ömrü vardır. Uzun yıllar boyunca kullanılabilmelerinin yanı sıra tekrar kullanılabilir bir ürün olmaları nedeniyle çevre dostu bir üründür.

 

Yapay Çim Çit Kaplama İşlemi

Çim çitlerin bir diğer adı da güvenlik çitidir. Suni çim çiti en çok tercih eden kişiler, villa ve bahçeli evlerde yaşayan kişilerdir. Çünkü çim çitler sayesinde dışarıdan içerisi görülmez ve bu sayede kişiler istedikleri mahremiyete kavuşur.

Alanlarınız için yapay çim çit kaplama işlemi yaptırırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus vardır. Öncelikle piyasada çim çit panelleri satın alabileceğiniz birçok firma olduğunu bilmelisiniz. Ama burada önemli olan, çalışacağınız firmanın ne kadar güvenilir olduğudur. İşini iyi yapan uzmanlarla çalışmak isteyeceksiniz. Bu sizin hakkınızdır. Burada yapmanız gereken tercih etmeye karar verdiğiniz üreticiler ile iletişime geçmektir. Suni çim çit kaplama nasıl yapılır diye merak ediyorsanız atılması gereken bazı adımlar olduğunu söyleyebiliriz. Seçtiğiniz üretici firma ile iletişime geçip suni çim çit kaplama maliyeti hakkında bilgi aldıktan sonra firma sizi ziyaret ederek uygulama alanını inceler. Gerekli incelemenin ardından firma ürünün o alana uygun olup olmadığına karar verir. Ürün tercih ettiğiniz alana uygun ise yapılacak işlemlere birlikte karar verilir ve süreç başlar. Toplamda iki farklı uygulama yöntemi vardır. Sizler de bu iki yöntemden birisini tercih edebilirsiniz.

 

UYGULAMA METODU

Rulo Wallgrass

 

Rulo şeklinde üretilmiş olan Wallgrass montajı yapılacak yere önce köşelerden tutturulur daha sonra 50 cm aralıklarla özel Wallgrass bağlantı telleriyle sabitlenir.

 

Panel Wallgrass

Panel şekilde üretilen Wallgrass ürünleri önceden oluşturulan konstrüksiyona özel bağlantı aparatları ile sabitlenir.

 

 

Wallgrass ve Yapay Çim Çit Kaplama İşlemi

yapay çim çit kaplama maliyeti

Eğer sizler de yeni çim çit fikirlerine açıksanız ve kaliteli bir yapay çim çit kaplaması yaptırmak istiyorsanız Wallgrass ailesi ile iletişime geçerek yapay çim çit kaplama maliyeti ve hizmet detayları hakkında bilgi alabilirsiniz. Yapay çim çit kaplaması, bakımı yapıldığı takdirde uzun ömürlü bir üründür.

Bizler Wallgrass ailesi olarak yurt içi ve yurt dışında sizlere hizmet vermeye hazırız. Örneğin Kuveyt'te yapay çim çit kaplama hakkında daha fazla bilgi alabilir ve sürece bizimle adım atabilirsiniz. Tecrübeli ekibimiz ile sizlerle çalışmaktan gurur duyacağız. Bizimle çalışmak isterseniz detaylı bilgi ve ücretsiz fiyat bilgisi için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Mümkün olan en kısa zamanda ekibimiz sizlere ulaşacak ve gerekli bilgiye iletecektir.


05 Ocak 2022

Sosyal Medyada Paylaş

Ücretsiz Fiyat Teklifi Al