Suni çim çit paneller, suni bahçe çimleri, suni çim paneller, suni spor sahası çimiÜcretsiz Fiyat Teklifi Al

Menü

Türkiye'deki En Kaliteli Yapay Çim Çitlerin Özellikleri ve Üreticisi

19 Ağustos 2021

Türkiye'de yapay çim çit kullanımı aslına bakarsanız tahmin edilenin aksine pek uzun bir geçmişe sahip değildir.  Özellikle Türkiye'de son yıllarda normalin oldukça üstünde bir popülerlik elde eden yenilikçi bir yapay çim endüstrisi oluştuğunu belirtebiliriz. Yapay çim çit ürünü muhteşem bir seyirde halen ilerlemeye devam etmekte olan üretim teknolojisi ile oldukça kaliteli bir yapıya sahiptir. Doğal çime göre çok daha dayanıklı olan yapay çim, kullanıcı için herhangi bir bakım ve sulama maliyeti oluşturmaz. Ayrıca kaliteli iplikler ile üretildiğinden dolayı doğal çim gibi zaman zaman solmuş bir görünüme kavuşmaz. Bu nedenle futbol sahaları, oteller, restoranlar, açık hava kafe alanları gibi alanlarda artık çoğunlukla yapay çim çit tercih edilmeye başlanmıştır.

 

Yapay Çim Çitlerin En Yaygın Kullanım Alanları Nerelerdir?

yapay çim çit üreticileri

Yapay çim çit hiçbir şekilde doğal çime benzemez ve mevsim şartlarından tamamen bağımsız olarak sürekli yeşil görünümünü korumaya devam eder. Doğal çime göre bakımı çok daha kolay olan özel bir metal halı üzerine dokunan özel ipliklerden oluşur. Bu sayede direkt olarak doğal bir rulo çim görünümü elde edilir. Dekoratif, sportif gibi kullanım amaçlarına göre farklı özelliklere sahip olabilen yapay çim, ilk kez İngiltere'de kullanılmıştır. İlk bakışta oldukça amatör bir görünüme sahip olsa da günümüzde doğal çimden daha gerçekçi bir görünüm kazanmayı başararak pek çok kullanıcının yaşam alanındaki yerini almıştır. Genel olarak en popüler renk yeşil ve yeşilin tonlarıdır. Diğer renkler kullanıcıların özel isteği üzerine kullanılabilir.

Doğal çime benzerliği nedeniyle bu alanda oldukça güçlü bir alternatif olan yapay çim, doğal çime kıyas ile kullanıcılara inanılmaz bir bakım kolaylığı sağlar. Örneğin metal direkler duvar içi uygulamalarda gerekli olmayabilir ancak farklı alanlarda metal direkler ve bağlantı elemanları kullanmanız gerekebilir. Ancak unutmamanız gereken en önemli nokta ise, kullanılacak tüm malzemelerin en iyi kalite seviyesinde olmasıdır. Örneğin fırında kurutma, en iyi yapay çim çitleri çok daha dayanıklı hale getirir. Yanma, solma veya diğer aşınma ve yıpranmaya karşı güçlü bir dirence sahiptir. Tüm yıl boyunca taze görünümü ile yaşam alanlarınıza estetik bir görünüm katar. Bu ürünler aşağıdakiler gibi birçok farklı alanda kullanılmaya devam etmektedir:

 • Spor alanlarında
 • Bahçelerde,
 • Evlerin teras ve balkonlarında,
 • Kafe ve otellerin çevresinde,
 • İlkokullarda,
 • Oyun alanlarında.

 

İngiltere'deki En İyi Yapay Çim Çitlerin Üretim Süreci Nasıl İlerlemektedir?

En iyi yapay çim çit üretimi kolay bir süreç değildir. Üretimde belli başlı hayati kriterler yer almaktadır ve İngiltere'de bu noktalara kesinlikle harfiyen uyulması gerekir. Böylece gerekli aşamalar ve malzeme ve katmanlar vb. hazırlanarak üretim işlemi tamamlanmaktadır. Üç adım gibi görünen bu üretim sürecinde dayanıklılık, görünüm, hassasiyetten emilimine kadar her şey en ince ayrıntısına kadar hesaplanmaktadır. Wallgrass, her detayı incelikle düşünen, alanında rakip tanımayan yapay çim çit üreticileri arasında yer alan uzman bir kurum olarak, uzman ekibi sayesinde en kaliteli yapay çim çitleri kullanıcılara sunmaktadır. Ürünleri tüm dünyada gerçekten yüksek talep görmektedir. Bu nedenle dünyanın dört bir yanına ihracat gerçekleştirdikleri pek çok farklı ürün üretmeye her geçen gün tüm hızları ile devam etmektedir. Arnavutluk, Fransa, ABD, İngiltere, Rusya, İspanya ve daha pek çok farklı ülkenin yer aldığı ihracat ağları son derece geniştir. Wallgrass tarafından satışa sunulan en geniş yapay çim çit ürünleri koleksiyonunu websitesi üzerinden detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Bir ev sadece bir evden daha fazlasıdır ve dekorasyon sadece mobilyalardan ibaret değildir, çok daha fazlasını gerektirmektedir. Ev dekorasyonu bir sanattır ve bireylerin tercihleri ve tercihleri hakkında çok şey ortaya çıkarır. Wallgrass ürün listesi içinde listelenen yaşam alanlarında konforu deneyimleyebileceğiniz çok çeşitli ürünler bulunmaktadır.

en iyi yapay çim çit

Çim çitler dayanıklılık gibi birçok özellik ile yaşam alanlarınıza ulaşır. Kaliteli bir şekilde üretilen ve garantili satışı yapılan herhangi bir çim çit minimum 10 yıl dayanıklı kalacaktır. Ayrıca herhangi bir şekilde ağır darbe almadığı takdirde paslanma dışında rengi solmaz, deforme olmaz. Tabii ki tercih ettiğiniz firma yüksek bir kaliteye sahip değil ise birkaç yıl içinde kurulumu gerçekleştirilen yapay çim çit tüm özelliklerini yitirebilir. Bakım ve sulama maliyeti bulunmamaktadır. Bu da kısa vadede doğal çime göre daha maliyetli olan yapay çim çitin uzun vadede çok daha bütçe dostu bir hal almasını sağlar. Çünkü bugün doğal bir çim satın aldığınızda 3 yıl içerisinde oldukça maliyetli bir sulama ve bakım masrafı oluşacaktır. Fakat suni çimde satın aldıktan sonra çok fazla baskı ve etki olmadığı sürece tek bir masrafı olmayacaktır. Çitlerin engebeli yapısı darbeleri emecek ve eğilme, kırılma gibi durumları önleyecektir. Yani kısaca çim çitin özelliklerine bakacak olursak;

 • Bütçe dostudur,
 • Farklı renklerde üretilebilir.
 • Evinizin dışarıdan görülmesini engeller.
 • Temizlemesi çok kolaydır.
 • Toz tutmaz.
 • Kaliteli yapısını uzun yıllar korur,
 • Uygulama sonrasında herhangi bir bakım maliyeti gerektirmez.
 • Tüm yıl boyunca taze görünümü ile yaşam alanlarınıza estetik bir görünüm katar.
 • Yanma, solma veya diğer aşınma ve yıpranmaya karşı güçlü bir dirence sahiptir.

 

Yapay Çim Çitlerin Ne Tür Kurulum Yöntemleri Vardır?

Metal direkler duvar içi uygulamalarda gerekli olmayabilir ancak farklı alanlarda metal direkler ve bağlantı elemanları kullanmanız gerekebilir. Ancak unutmamanız gereken en önemli şey, kullanılacak tüm malzemelerin en iyi kalite seviyesinde olmasıdır. Örneğin fırında kurutma, en iyi yapay çim çit için en hassas işlemdir ve çiti çok daha dayanıklı hale getirir. Çim çit kullanmanın birçok avantajı vardır. Ayrıca paslanmaz ve kötü hava koşullarına karşı dayanıklıdır. Bu özellikler çim çitlerin kullanım alanını her geçen gün genişletmektedir. Sahadaki çok çeşitli yapay çim çitler çevre dostudur ve plastik ve diğer sentetik elyaflar gibi malzemelerden yapılmıştır. Süslemelerinize kişisel bir dokunuş katmak için bu yenilikçi yapay çim çitin özelleştirilmiş varyasyonlarını da sipariş edebilirsiniz. Wallgrass bünyesinde yer alan yapay çim çitlerin tümü UV koruması için test edilmiştir ve ısıya ve ateşe karşı oldukça dayanıklıdır, bu da zamanla solmamalarını sağlar. Bu ürünler duvarlarda, düğünlerde, otel dekorasyonunda, ev bahçelerinde, festivallerde ve daha birçok durumda her yerde estetik bir görünüm sağladığı için dilediğiniz her alan için kullanabilirsiniz.  

Suni çim çit ürünlerimiz ile iç ve dış mekanlarda dekoratif çit bölmeleri oluşturabilirsiniz. Üretiminde kullanılan PVC malzeme sayesinde oldukça dayanıklıdır. Paslanmaz tel üzerine kullanılan çim özel olarak PVC malzemeden üretilmiştir. Yanma, solma, bozulma ve dökülme yapmaz. Yıkanabilir ve boya tutma özelliğine sahiptir. İstenilen ölçü ve şekilde montaj yapılabilmektedir. Yapay çim çit ürünleri, paslanmaz, yoğun işlem görmüş galvanizli tellerden üretilmektedir. Dayanıklılığının yanı sıra daha estetik bir görünüm sunarken özellikle güvenlik ihtiyacının daha fazla hissedildiği alanlarda yapay çim çit kullanılmaktadır. Bu yenilikçi bahçe ürünü, istenmeyen görüntüleri önleyen dört mevsim doğa yeşili bir üründür. Aynı zamanda yapay çim ile özel olarak üretilen bu bahçe çitleri, kullanıcı veya kurulum ekibi tarafından kolaylıkla kurulabilir. Çok kaliteli olduğu için uzun yıllar solmadan kullanılabilir. Yapay çim çit panellerinin ölçülerini siz belirlersiniz ve size özel üretilir.


19 Ağustos 2021

Sosyal Medyada Paylaş

Ücretsiz Fiyat Teklifi Al