Suni çim çit paneller, suni bahçe çimleri, suni çim paneller, suni spor sahası çimiÜcretsiz Fiyat Teklifi Al

Menü

En İyi Yapay Çim Duvar Tasarım Fikirleri

10 Mart 2022

Dekorasyon için en yaygın tercih edilen ürünlerden biri de şüphesiz ki yapay çim duvarlardır. Yapay çim duvarlar, estetik tasarımı ve zahmetsiz montaj süreci ile hem balkonlarınız hem de bahçelerinize eşsiz bir görünüm kazandırmaktır. Ayrıca uygulama yapılan alanın dışarıdan görülmesini engelleyerek güvenlik sağlamaktadır.

 

Yapay Çim Duvarın Sunduğu Avantajlar

Yapay çim duvar sadece yemyeşil bir ortam yaratmakla kalmaz, siz ve sevdikleriniz için huzurlu ve güvenli bir alan da sunar. Ürünün öne çıkan diğer avantajlarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Dışarıdan görülen manzarayı engeller. Sonuç olarak, özel hayatınızın korunmasını sağlayarak rahat bir ortam sunar.
 • Yabancı kedi ve köpeklerin bahçenize girmesini engeller.
 • Bakım maliyeti yoktur.
 • Uygulandığı ortamlara yeşilin canlılığını kazandırır.
 • Uygulaması kolaydır.
 • Dışarıdan gelen sesleri azaltır.
 • Görünüşü iç açıcıdır.
 • Güvenlik ve mahremiyet için kullanılabilir.

 

Yapay Çim Duvar Fikirleri

Restoranlar ve kafelere bakıldığında bu alanlarda sık sık sentetik çim duvar kaplama kullanıldığını görürüz. Çünkü işletme sahipleri, bahçelerde ferah bir ortam yaratmak ve meraklı bakışlardan rahatsız olan müşterilerine hoş bir alan sunmak ister. Bu yeşil ürün, aynı zamanda ortak alanların birden fazla parçaya bölünmesi için de tercih edilebilir.

Yapay çim duvar paneller aynı zamanda birbirine yakın hatta adeta bitişik sayılabilecek müstakil evlerde de perde görevi görmektedir. İnsanlar, genellikle izlenmekten rahatsız olduğu için kendilerini rahat hissedebilecekleri bir alanları olsun isterler. Bu nedenle yapay çim duvarlarla istediğiniz alana dekoratif bir perde çekebilir ve sizi rahatsız eden meraklı bakışların önüne geçebilirsiniz. Güvenlik önlemlerinin alınması için ayrıca (isteğe bağlı olarak) jiletli tel uygulaması da yapılabilir.

yapay çim duvar

Aynı zamanda yapay çim duvarlarının uygulanması oldukça basittir. Bu uygulama, farklı şekillerde yapılabilir. Önemli olan çim çit duvarının yapılacağı yerin iskeletidir. Suni çim duvar panelleri hafif ürünlerdir. Duvara veya herhangi bir tel üzerine monte edilebilirler. Hatta beton duvara çim duvar görünümü vermek bile mümkündür. Ancak bu duvar sadece dekoratif bir işlev görür. Ürünü güvenlik amacı ile kullanmak istiyorsanız ferforje bahçe çiti ile kullanmalısınız. Dilerseniz beton merdivenlerin kenarlarına hoş bir görünüm kazandırmak için de bu duvarlardan faydalanabilirsiniz.

Dekoratif duvar çimi genellikle dış mekanlarda kullanılsa da iç mekanlarda da suni çim duvar panelleri bulunduğunu hatırlatmak isteriz. Örneğin bir kış bahçeniz varsa veya balkonunuza doğal bir hava katmak istiyorsanız çim duvarlar sizin için uygun bir ürün olabilir!

 

Yapay Çim Duvar Kullanım Alanları

Yapay çim duvarlar, güvenlik ve mahremiyetin ön planda olduğu birçok alanda kullanılabilir. Dört mevsim kullanılan bir ürün olması ile beraber kullanıldığı alana aynı zamanda da hoşluk katar. En temel kullanım alanlarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Okul bahçeleri (Böylece hem öğrencilerin güvenliği sağlanır hem de çocuklar dışarıdan gelebilecek bir şeye karşı korunmuş olur.)
 • Spor alanlar (Havuz gibi açık spor alanlarının çevresi kapatılabilir.)
 • Bahçe veya teras,
 • Anasınıfı bahçeleri,
 • Restoran veya kafe gibi ortak kullanım alanları,
 • Çöp konteynerlerinin etrafı.

 

Yapay Çim Duvar Üreticileri

yapay çim duvar paneller

Her alanda olduğu gibi yapay çim çit alanında da birçok üretici ile karşılaşmanız oldukça olasıdır. Ancak doğru ve kaliteli bir ürüne sahip olmak için en iyi firmayı seçtiğinizden emin olmanız gerekir. Ürünlerin kalitesi, firmanın tecrübesi ve sunduğu fırsatlar dikkate alınmalıdır. Ardından seçmiş olduğunuz firma ile iletişime geçerek detaylı bilgi almanızı da tavsiye ederiz.

 

Yapay Çim Duvar Maliyeti

Suni çim duvar fiyatını etkileyen birçok faktörün olacağını şimdiden bilmelisiniz. Seçtiğiniz firma, sağlanan koşullar, kurulumun uygulanacağı alanın özellikleri fiyata büyük ölçüde yansır. Yapay çim duvar fiyatları hakkında net bir bilgi almak için tercih ettiğiniz firma ile iletişime geçmeli, alanın analizinden sonra bilgi talebinde bulunmalısınız.

Sizde sevdiklerinizle vakit geçirebileceğiniz keyifli bir alan yaratmak istiyorsanız suni çim duvarları tercih edebilirsiniz. Uzman bir firmadan destek alırsanız ürünü sadece uzun yıllar kullanmakla kalmaz, aynı zamanda tasarruf etmiş olursunuz. Bu nedenle hemen bizimle iletişime geçebilir veya web sitemize göz atabilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki formu doldurup talep oluşturabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede size geri dönüş sağlayacak ve isteklerinizi bize iletecektir. Wallgrass ailesi olarak yapay duvar çimi ile ilgili her süreçte her zaman yanınızdayız! Sizler de 2. el fiyatına sıfır ürün satın alabilirsiniz.


10 Mart 2022

Sosyal Medyada Paylaş

Ücretsiz Fiyat Teklifi Al