Suni çim çit paneller, suni bahçe çimleri, suni çim paneller, suni spor sahası çimiÜcretsiz Fiyat Teklifi Al

Menü

Yapay Çit ile Her Yeri Yeşillendirmek Mümkün

20 Eylül 2021

Yapay çit panel ile şehrin yorucu ve kasvetli görünümünden sıyrılarak doğallığın o huzur veren deneyimini yaşam alanlarınıza taşıyabilir ve her gün bu paha biçilemez deneyimin keyfini çıkarabilirsiniz. Suni çim yaşam alanlarınızın vazgeçilmez kısımları olan balkon ve teraslarınızı olduğundan çok daha yeşil bir hale getirerek bambaşka bir görünüm sunar. Pek çok kişi suni çimin doğal çim gibi sulama ya da gübreleme veyahut çitin üzerine profesyonel bir biçimde monte edilmiş olan çimleri biçme gibi bakım faaliyetleri gerektirdiğini düşünür. Ancak bu konuda kesinlikle endişelenmenize gerek yok. Doğal çim görünümüne sahip, profesyonel üretim şekline istinaden doğal çime oldukça fazla benzeyen ve çitin üzerine sağlam bir biçimde monte edilmiş olan çim, çeşitli alanlarda oldukça fonksiyonel bir biçimde kullanılabilir.

Dış mekanda çevredeki rahatsızlık veren unsurlarından kendinizi izole edebilmek adına sentetik çim çit panelleri kullanmayı tercih edebilirsiniz. Buna ek olarak pek çok kişi suni çimi örneğin balkon ya da teraslarında duvar kaplaması olarak kullanmayı tercih etmektedir. İlk bakışta bu fikir garip gibi görünse de bu küçük girişim ile evinize uzun zamandır eksikliğini çektiğiniz büyük bir huzur alanını taşıyabilirsiniz. Öte yandan, bu ürün bir yüzme havuzu veya jakuzi çevresinde de oldukça işlevsel bir duruş sergilemektedir. Çocuk oyun odaları, eğlence alanları ve bodrum katları için sağlam duvar kaplaması için yapay çit panelleri oldukça iyi sağlam bir yapı oluşturmaktadır.

Çimlerini dökmeyen bu panelin bir diğer avantajı da tüm yıl boyunca dışarıda rahatlıkla kullanılabilmesidir. Suni çimin üretildiği sağlam materyal nedeni ile yapay çim çit panelleri, nem ve ısı gibi çevresel yıpratıcı etkilere ve ayrıca kalıcı UV radyasyonuna karşı dayanıklıdır. Yüksek kalite seviyesinde üretimi gerçekleştirilmiş olan suni çim çit modellerinde, panellerin altındaki bırakılan kısım, sürekli nem tahliyesi ve uygun değerde havalandırma sağlar. Suni çimin görünümünü uzun süre korumasını sağlamak için ara sıra sağlanacak olan oldukça basit adımlar içeren bakım çalışmaları yeterli olacaktır.

 

Yapay Çit Paneller ile Sentetik Çim Halılar Arasındaki Farklar Nelerdir?

yapay çit kaplama

Yapay çit panelleri ya da çim halıları gibi terimler birbirine benzer olsada arada farklar mevcuttur. Bu kavramlar konusunda halk içinde yaygın bir yanlış anlaşılma bulunmaktadır. Açıkça söylemek gerekirse, çim halı, örneğin 1,33 m, 2 m, 3 ve 4 m gibi farklı genişliklerde ve 25 metreye kadar uzunluklarda rulo halinde bulunan halıyı ifade eder. Genel olarak oturma grupları altında klasik bir halı olarak da kullanılabilen yuvarlak, köşeli veya kare şeklinde üretilen ve bildiğimiz halı ile neredeyse aynı işlevi gören bir üründür. Yapay çit paneller ise katı bir yapıya sahiptir, yani sentetik halılar gibi zeminde rulo halinde kullanamazsınız.

Renkler, şekiller ve malzemeler açısından yapay çit panelleri yapay çim halılardan oldukça büyük farklılıklar göstermektedir. Suni çim ya da modern sentetik çim üretiminde önceki yıllarda üretildikleri hallerine kıyasla çok yüksek bir ilerleme kaydedilmiştir. Bugün yapay çitler, yeni materyaller ve işleme teknikleri, değişen hava koşullarına ve güçlü güneş ışığından artan UV etkilerine rağmen uzun yıllar ilk günkü görünümünü ve kalitesini istikrarlı bir biçimde koruyacak sağlam ve dayanıklı duvar kaplamaları olmalarını sağlamaktadır. Ayrıca önceki yıllara kıyasla günümüzde çok daha fazla renk ve şekil çeşitliliği vardır.

 

Popüler ve Bütçe Dostu: Modern Üretim Teknikleri ile Sentetik Çim Çitler

Keçe, suni çim için vazgeçilmez bir materyal bileşeni olarak kendini kanıtlamıştır. Polipropilen ve/veya polyester elyaftan yapılan yoğun kumaşlar son derece sağlam, dayanıklıdır ve çevresel etkilere karşı nötr bir kullanım sunar. Suni çim çit üretiminin suni çim yapım aşamasında, plastik lifler karmaşık bir işlemle sıkıca iç içe örülür ve katı bir tabana uygulanır. Elde edilen bu dış kaplama, yapay çit panelleri olarak sağlam bir duvar kaplaması ya da yangın önleyici suni çim halı kaplaması olarak bir zemin kaplaması oluşturur. Yapay çim renkleri her zevke oldukça uygundur. Suni çimin renk tercihleri ​oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Pek çok insan parlak bir açık ya da koyu yeşili tercih ederken, bazı kullanıcılar sentetik çimin avantajlarından vazgeçmek zorunda kalmadan daha spesifik renk tonlarını kullanmayı tercih edebilmektedir. Wallgrass markası olarak ürün listemizde her zevke uygun suni çit kaplamasını sizlere sunuyoruz. Örneğin, parlak ve göze çarpan açık yeşil ve sonbahar tonlarının vazgeçilmezi olan koyu yeşilinden bej, koyu gri ya da çikolata kahvesi gibi tonlara kadar en sevdiğiniz rengi seçebilirsiniz. Ofiste ya da dairede suni çim çit kullanmayı düşünüyorsanız, ancak tipik bir yeşil tonu kullanmayı istemiyorsanız geniş renk seçeneklerimize göz atmanızı tavsiye ederiz. Suni çim çit panellerinin yüzey hissi ve işlenmesi elbette renk seçiminden etkilenmemektedir.

Kalite kriterlerinden biri olan hav yüksekliği açısından durumu bakmak gerekirse, hav yüksekliği suni çimin çit üzerinde kaplandığında nasıl görüneceğini belirler. Günlük kullanım için 20 ila 30 mm hav yüksekliği idealdir. Belirlenecek olan ideal suni çim yüksekliği yaşam alanlarınızın duvarında ya da çevresinde gerçek çim hissine en yakın hali yakalamanız için en önemli unsurlardan biridir. Sitemizde farklı hav yüksekliklerine sahip suni çim çit panellerini ve her model için detaylandırılmış özellikleri kısmını inceleyerek ihtiyacınıza en uygun yapay çim çit modelini tercih edebilirisiniz.

 

Yapay Çit Panellerin Montaj Aşamaları Suni Çim Halılar ile Benzer midir?

Tabii ki hayır. Aksine bu iddia, suni çim halı ve yapay çit kaplama terimlerinden kaynaklanan bir başka yaygın yanlış anlamadır. Sentetik çim halıyı zemine döşerken, suni çim çit panelleri bir yüzey gibi desteğe ihtiyaç duymadan duvara ya da herhangi bir yere kurulur. Suni çim halıların montajı beş adımda yapılır. İlk adım olarak, gerekirse tasfiye bileşiği ile düz bir yüzey sağlıyoruz. Ardından suni çimi istenilen genişlik ve uzunlukta kesiyoruz. Daha sonra alt taraftaki tek tek şeritlerin özel dikiş bandı ile birleştiriyor ve bu aşamada halı şeritlerini birleştirirken liflerin yönüne dikkat ediyoruz. Son adım olarak halıyı düzenler ve yapıştırıcı, bant, çivi ya da vida ile sabitliyoruz. Birkaç şeridi birbirine yapıştırmanız gerekiyorsa, derin havlı suni çim halılar idealdir. Daha uzun lifler nedeniyle, tümsekler pek fark edilmez, bu da halı kaplı çime uyumlu bir genel görünüm kazandırır. Ancak tüm bu adımlar sadece suni çim halıların döşenmesi için geçerlidir. Yapay çim çitler belirli boy ve yapıda hazır olarak teslim edildiği için böylesine detaylı bir kurulum işlemi gerektirmemektedir.

 

Suni Çim Çit Panellerinin Bakımı

yapay çit panel

Uzun yıllar kaliteli görünümlerinin incelikleri doğal çimlerin aksine, suni çim çit panelleri oldukça kolay ve basit bir bakım gerektirmektedir. Çimlerini dökmeyen duvar kaplamasını düzenli olarak biçmek ya da sulamak zorunda değilsiniz ve o parlak doğal görünümünü korumak için gübre eklemenize de gerek yok. Öte yandan, suni çim çitlerinizin görünümünü uzun vadede korumak için gerçekten neyin gerekli olduğunu aşağıda siz kullanıcılar ile paylaştığımız ipuçlarından öğrenebilirsiniz.

Zaman zaman yoğun kullanılan alanlardaki lifleri sert bir süpürge veya fırça ile fırçalamanız gerekir. Kazara herhangi bir hasar vermemek adına mevcut kiri elektrikli süpürge ile ya da elle kolaylık ile temizleyebilirsiniz. Hemen bol su ile durulayarak dökülen sıvılardan kaynaklanan lekelerin oluşmasını engellemek oldukça pratik bir sonuç verecektir.

Öte yandan, zorlu ve geniş tabakalar halinde yer alan kirleri ılık su ve normal ev temizlik maddeleri ile çıkarmanız gerekir. Tüm bu önemli noktalara ek olarak, düzenli olarak bir yıkayıcı ya da su vakumu ile duran su birikintilerini hızlı bir şekilde giderirseniz, suni çim çit panellerinizin ilk günkü görünümünü uzun yıllar boyunca koruyabilirsiniz. Ancak suni çim çit panellerini ilk kez kullanan müşteriler arasında ortak bir soru var; sonbahar ve kış aylarında ürünlerin bakımı nasıl gerçekleştirilmektedir? Bahçe sezonu kapanır kapanmaz suni çim çit yüzeyine her zamankinden biraz daha fazla önem gösterilmesi gerekmektedir. Sonbaharın sonlarına doğru -kış başlangıcından hemen önce- ağaçları ve yaprakları yeşil alandan çıkarmalısınız.

 

Bahçelerde Suni Çim Çit Paneller Yaygın Olarak Hangi İşlevlerde Kullanılmaktadır?

Balkon ya da teraslarda yer alan suni çim paneller, popüler ve yaygın olarak uygulanabilen bir duvar kaplaması ya da çevre düzenlemesidir. Özellikle bakımı kolay ve sağlam olduğu için genellikle yaygın metal veya ahşap çitlere alternatif olarak kullanılır. Suni çim çit sadece daha büyük alanlar için değil aynı zamanda daha küçük alanlar için de idealdir. Esas olarak, düzenli çim biçme ve diğer bakım işlemlerinin sorunlu olabileceği şehirlerde kullanılır. Ayrıca suni çim sadece yeşil olmak zorunda değildir. Mavi veya kırmızı olarak çocuk odası, fitness salonu veya bodrum katında ahşap materyalden üretilen paravan paneller yerine gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Kaliteye gelince, yaşam alanlarınızda ihtiyacınız olanı birbirinden çeşitler suni çim çit modellerimiz arasında bulabilirsiniz. Balkon ya da terasta yapay çim çit döşemek, az kullanılan bir alanı saatlerce bahçıvanlık yapmadan yeniden tasarlamak için oldukça ideal bir seçenektir, bu da onu pek çok kişi için daha popüler hale getirir.

Çocuklar daha yeşil bir alanda oynamayı severler. Yumuşak görünümü betondan yapılmış düz bir duvara kıyasla çok daha hoş atmosfer sağlar ve bu nedenle özellikle kasvetli havası ile iç bunaltan bodrum katları veya spor salonları içinde yepyeni bir hava oluşturabilir. Balkondaki yapay çim çit kışın güzel bir şekilde yeşil kalır ve şehir sakinleri için neredeyse düşünülemez olan bahçe işlerini azaltır. Aynı zamanda çeşitli saksı bitkileri ile kolayca kombine edilebilir. Balkon veya teras için daha yeşil ve doğal görünümlü bir duvar kaplaması olarak suni çim çit panelleri, büyük şehirlerin kentsel ortamında daha doğal bir atmosfer yaratmak için harika bir tasarım seçeneğidir. Çünkü kalabalık şehirlerdeki stresli hayatımızda kendimizi daha doğal bir ortamda hissetmeye ihtiyacımız var. Yapay çit panel farklı kalınlıklara ve yeşilin tonlarına sahiptir. Balkon veya terasta suni çim çit panellerini doğal bitkilerle kombinleyebilirsiniz.

Wallgrass olarak siz kullanıcılar için bu ürün skalasında farklı boyutlar, renkler ve kaliteler sunmaktayız. Uluslararası platformlarda yıllardır edindiğimiz sayısız tecrübe ile tam olarak ihtiyacınız olanı sunuyoruz. Dünya çapında 70'den fazla ülkeye oldukça geniş yelpazede birbirinden farklı ürünlerin ihracatını gerçekleştiriyoruz. Bu ülkeler arasında ABD, İngiltere, Arnavutluk, Kosova, Sırbistan, Suudi Arabistan, Fransa, İtalya, Portekiz gibi daha pek çok ülke yer almaktadır. Bu yenilikçi ürünün aksine daha pek çok proje ve ürün skalasına sahip olan profesyonel bir ekip olarak size danışmanlık sunmaktan gurur duyarız. Eğer siz de proje ve ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız …. tıklayarak bir sonraki makalemizi inceleyebilirsiniz.


20 Eylül 2021

Sosyal Medyada Paylaş

Ücretsiz Fiyat Teklifi Al